Stosowanie marihuany w medycynie jest coraz popularniejsze, w wielu krajach prowadzone są badania, nad wpływem na organizm człowieka.

Marihuana medyczna może być stosowana w wielu obszarach medycyny, można przyjmować ją w postaci pigułek czy też olejków, najczęściej są to specjalnie wyekstrahowane składniki konopi indyjskich. Konopie zawierają CBD, który jest substancją chemiczną, która wpływa na mózg, i ma właściwości uśmierzające ból. Tego rodzaju substancje można ekstrahować i przygotować do użycia poprzez proces destylacji. Pacjenci mogą uzyskać następujące korzyści zdrowotne wynikające z konopi takiej jak łagodzenie przewlekłego bólu. W konopiach znajdują się setki związków chemicznych, z których wiele to kannabinoidy. Kannabinoidy zostały powiązane z łagodzeniem przewlekłego bólu ze względu na ich skład chemiczny. Właśnie dlatego produkty uboczne konopi, takie jak marihuana medyczna, są powszechnie stosowane do łagodzenia bólu przewlekłego. Firmy, które posiadają specjalną licencję na hodowlę marihuany w celach medycznych muszą posiadać odpowiednie wyposażenie, ważne jet przykładowo sprawdzanie PH w ziemi, w której sadzimy nasiona, zatem przyda się do mierzenia PH metr. W przeciwieństwie do palenia papierosów, kiedy palisz konopie indyjskie w postaci konopi, twoje płuca nie zostają uszkodzone. Zalety stosowania marihuany medycznej

W rzeczywistości badanie wykazało, że marihuana faktycznie pomaga zwiększyć pojemność płuc, a nie wyrządzać im szkody.

Marihuana pomaga organizmowi w regulowaniu poziomu insuliny przy jednoczesnym efektywnym kontrolowaniu spożycia kalorii. Ze względu na wpływ na insulinę konopie indyjskie mogą pomóc w regulacji i zapobieganiu cukrzycy. Badania powiązały marihuanę ze stabilizacją poziomu cukru we krwi, obniżeniem ciśnienia krwi i poprawą krążenia krwi. W wielu krajach można uzyskać marihuanę na receptę, aby można było ją otrzymać trzeba cierpieć na określoną chorobę, która kwalifikuje przyjmowania pochodnych marihuany. W wielu krajach hodowla marihuany jest możliwa po uzyskaniu odpowiedniej licencji, trzeba oczywiście mieć odpowiednio wyposażoną szklarnię i wiedzieć w jakich warunkach hodowla będzie najlepsza, i konieczna jest kontrola PH w uprawie marihuany, a także dbanie o odpowiednią ilość wody i nawożenie.