Wiele badań prowadzonych na całym świecie wskazuje, że stosowanie marihuany w celach medycznych przynosi bardzo dobre rezultaty.

Jedną z największych korzyści medycznych płynących z marihuany jest jej związek ze zwalczaniem raka. Istnieje wiele dowodów na to, że kannabinoidy mogą pomóc w walce z rakiem lub przynajmniej z niektórymi jego typami. Pomaga także w leczeniu depresji, depresja jest dość powszechną przypadłością, a większość ludzi nawet nie wie, że ją ma. Związki endokannabinoidowe zawarte w konopiach indyjskich mogą pomóc w stabilizacji nastroju, co może złagodzić depresję. Wiadomo, że konopie uspokajają pacjentów i kontrolują ich nastrój. Może to pomóc osobom, które doświadczają gwałtownych wahań nastroju. Badania przeprowadzone na CBD wykazały, że może pomóc kontrolować napady padaczkowe. Trwają badania mające na celu określenie wpływu konopi na osoby z epilepsją. Jakie korzyści niesie ze sobą marihuana medyczna?

Kannabidiol pomaga leczyć złamane kości, przyspieszając ten proces.

W niektórych krajach uprawa marihuany jest dozwolona na własny użytek, można także uzyskać specjalną koncesję na uprawę marihuany do celów medycznych. Uprawa marihuany w pomieszczeniach, lub też w szklarniach może być zaskakująco tania w rozpoczęciu i utrzymaniu, zwłaszcza jeśli planujesz uprawiać niewiele roślin. Warto oczywiście zaopatrzyć się w specjalistyczny sprzęt, taki jak filtr do growboxa, odpowiednie pojemniki na sadzonki, można oczywiście pokusić się także o specjalne urządzenia do nawadniania i nawożenia roślin. W zależności od odmiany należy następnie czekać na kiełkowanie i po odpowiednim czasie zebrać plony. Z pewnością uprawa wewnątrz daje większą kontrolę nad całym procesem w środowisku uprawy w pomieszczeniach. Oczywiście należy pamiętać że uprawy powinny być odpowiednio wentylowane, potrzebny być może zatem wentylator do uprawy marihuany. Oczywiście warto także zadbać o właściwe oświetlenie, które przyczyni się do szybszego wzrostu roślin. Dzięki temu szybciej będzie można uzyskać odpowiednie rezultaty.