Istnieje wiele różnych źródeł światła, które można wykorzystać do uprawy konopi, takie jak naturalne światło słoneczne, diody LED, lampy LED spectrolight, kompaktowe żarówki fluorescencyjne CFL, a także wysokociśnieniowe żarówki HPS.

Kiedy konopie rosną w słońcu, musisz upewnić się, że rośliny otrzymują co najmniej 8 godzin bezpośredniego światła słonecznego każdego dnia, aby uzyskać najlepsze rezultaty hodowli. Najlepiej, aby konopie były wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych między godziną 10 a 16, a więcej światła jest lepsze. Ze względu na bardzo duże zapotrzebowanie roślin konopi na światło, nie nadają się one do uprawy w oknie, chociaż wielu hodowców sadzi nasiona do wykiełkowania w słonecznych oknach przed przeniesieniem sadzonek do bardziej odpowiedniego miejsca docelowego, gdzie montujemy lampy do marihuany. Odpowiedni oświetlenie uprawy konopi indyjskich

Kompaktowe żarówki fluorescencyjne i diody LED są tym, czego ludzie często używają do oświetlania swoich domów.

Nie są tak naprawdę przeznaczone do uprawy roślin, ale mogą być dobrym sposobem na doświetlanie hodowli w rosnącym świecie bez ponoszenia znacznych kosztów. Brakuje im mocy dedykowanych świateł do uprawy, ale mogą odpowiednio wykonać swoją pracę. Świetlówki kompaktowe i diody LED są tanie i zwykle można je kupić w każdym dużym sklepie bez wzbudzania podejrzeń. Specjalistyczne oświetlenie fluorescencyjne zostało tradycyjnie wykonane dla sadzonek i roślin, które wymagają mniejszego natężenia światła niż konopie. Jeśli wybierzesz inne oświetlenie, wypróbuj światło o wysokiej wydajności uzyskiwane za pomocą żarówki hps, ponieważ są one najjaśniejszą opcją w tej grupie. Mimo to generalnie zaleca się zmianę oświetlenia na silniejsze na etapie kwitnienia konopi, chyba że chcesz, aby rośliny były bardzo krótkie, ponieważ te światła mają krótki zakres jasności i muszą być trzymane bardzo blisko wierzchołków roślin. Diody LED – lampy LED do hodowli są znacznie mocniejsze niż świetlówki kompaktowe lub jakiekolwiek inne oświetlenie fluorescencyjne. Są najwyższej klasy lampami do uprawy na równi z oświetleniem HPS, jeśli chodzi o ilość pąków, które mogą wyprodukować.