Hodowcy uprawiają konopie w kompostowanej glebie dostarczającej cennych składników odżywczych, aby upewnić się, że rośliny produkują odpowiednią ilość pąków.

Nadal będziesz musiał zacząć dodawać składniki odżywcze po osiągnięciu etapu kwitnienia i pączkowania, ponieważ konopie potrzebują gleby bardzo bogatej w pożywienie, a rośliny zużyją już większość składników odżywczych w glebie do czasu, kiedy zaczyna się pączkowanie. Można również zastosować specjalne namioty do uprawy marihuany. Jeśli zakładasz uprawę na jakimkolwiek innym podłożu oprócz gleby, takim jak bezglebowa mieszanka lub bezpośrednio w wodzie, będziesz chciał uzyskać składniki odżywcze dla konopi specjalnie stworzone do hydroponiki. Niektóre składniki odżywcze są jeszcze bardziej specyficzne, przykładowo zostały opracowane tak, aby najlepiej działać przy uprawie roślin na włóknie kokosowym. Wybierz taki nawóz, który nie gromadzi soli w podłożu, jak może robić wiele niedrogich nawozów, i nigdy nie zatyka systemu hydroponicznego. Podobnie jak w przypadku wszystkich systemów odżywczych, unikaj rozpoczynania z pełną dawką, ponieważ może to spowodować zniszczenie roślin. Jakość gleby i dostarczanie składników odżywczych są ważne w hodowli konopi

Zwiększ dawkę tylko wtedy, gdy zauważysz, że dolne liście żółkną i opadają, z wyjątkiem ostatnich 2-4 tygodni przed zbiorem, kiedy żółknięcie dolnych liści jest naturalną częścią procesu dojrzewania.

Do uprawy konopi można również używać growbox do marihuany. Gdy sadzonki zaczną rosnąć, wydadzą roślinę męską lub żeńską. Określenie płci rośliny konopi następuje zwykle w ciągu dwóch tygodni, kiedy to roślina męska najpierw pokazuje swoją płeć. Po zidentyfikowaniu rośliny męskiej należy ją wyciąć i wyrzucić, aby uniknąć zakażenia roślin żeńskich pyłkiem. Żeńskie rośliny wytwarzają jeden lub dwa małe, białe włoski, zwane słupkami, które rozwijają się w gęste pąki. Po czterech lub pięciu tygodniach na roślinie żeńskiej pojawią się pąki kwiatowe. Wkrótce konopie są gotowe do zbioru, a rośliny są cięte i suszone do wyschnięcia w chłodnym, ciemnym i przewiewnym miejscu.