Marihuana lecznicza, jest wykorzystywana w leczeniu wielu dolegliwości, to terapia, która w ostatnich latach przyciągnęła wiele uwagi w kraju.

Używanie konopi indyjskich, zarówno w celach rekreacyjnych, jak i leczniczych, zyskało coraz większą aprobatę władz w wielu krajach. Coraz częściej regulacje dotyczące uprawy i sprzedaży są mniej restrykcyjne. Dlatego te możliwa jest uprawa, hodowla na zewnątrz jest tańsza, ponieważ nie musisz używać specjalnych świateł ani tworzyć obszaru do uprawy w pomieszczeniach. Trzeba pamiętać że potrzebne będzie także odpowiednie podlewanie, co może doprowadzić do zanieczyszczenia pomieszczenia. Dodatkowo warto pamiętać że uprawa na wolnym powietrzu może być znacznie tańsza, ponieważ nie musisz dostarczać wszystkim roślinom wszystkiego. Słońce wykona za nas najwięcej kosztownej pracy, zapewniając bezpłatne światło do wzrostu. Jak uprawiać marihuanę medyczną?

Oczywiście, gdy uprawiamy na zewnątrz, nie zawsze jest możliwe idealne kontrolowanie środowiska.

Jeśli jest sucho, musisz podlać rośliny. Jeśli jest zbyt deszczowo, musisz chronić swoje rośliny przed nadmiernym podlewaniem. Obecnie na rynku dostępne są kompletne zestawy uprawowe do marihuany, dzięki nim można będzie w krótki czasie pozyskać konopie do celów medycznych. Jeśli chodzi o temperatury, dobrą zasadą dotyczącą konopi jest to, aby rośliny były odpowiednio nawadniane. Rośliny konopi mogą umrzeć pod wpływem przemrożenia lub też zbyt wysokiej temperatury. Z pewnością dobrym pomysłem jest także odpowiednie nawożenie, zatem mogą się przydać zestawy nawozów do konopi indyjskich. Są to specjalnie przygotowane nawozy na potrzeby uprawy konopi indyjskich. Kiedy jednak rozpoczniemy uprawę musimy dowiedzieć się jakie pozwolenia będziemy musieli uzyskać aby móc legalnie prowadzić uprawy. Można je uprawiać w niektórych krajach dla własnych potrzeb, lub też uzyskać specjalną koncesję na uprawę w celach medycznych. Oczywiście do tego rodzaju upraw trzeba będzie wybrać odpowiedni rodzaj roślin, które zawierają odpowiednie substancje, jest to istotne ponieważ będą służyły jako podstawę do otrzymania ekstraktu.